Ознака: истражување

Uncategorized

Го истражуваме вашето мислење за експонирани политичари. Во оваа рунда Зоран Заев и Влатко Ѓорчев

Истражуваме за вашето мислење за експонирани политичари. Во оваа рунда Зоран Заев и Влатко Ѓорчев… На нашата фан страна се поставени фотографии за овие политичари на кои можете со реакција, […]

Вести

Македонија е најсиромашна на Балканот и во Европа, според Светска банка

Со 52.210 долари богатството по глава на жител, Македонија е меѓу последните на Балканот и во Европа. Ова го покажува најновиот извештај на Светската Банка „Променливото богатство на нациите“ кој […]

Живот

За најубавата работа никогаш не е доцна: Жените кои раѓаат по 30-тата година имаат поголема шанса за длабока старост

На медицинскиот факултет во Бостон е спроведена студија чии резултати покажале дека жените кои планираат бременост по 30. година од животот и кои ќе останат бремени по природен пат, имаат […]

Љубов и секс

Сте се запрашале ли: Зошто убавите жени бираат помалку атрактивни мажи?

Научниците тврдат дека убавите луѓе намерно бираат помалку атрактивни партнери за да може помалку да се трудат околу нив. Имено, оние кои се сметаат за убави се уверени дека помалку […]

Занимливости

НАСА го истражува првото злосторство во вселената

НАСА ги истражува тврдењата дека астронаутката Ен Меклејн пристапила кон банкарската сметка на својата поранешна партнерка од Меѓународната вселенска станица. Ова можеби е првиот извештај за злосторство направено во вселената. […]

Видео

КОД – сведочењето на Нинџа и другите кои се дел од 27 априлските настани

КОД – сведочењето на Нинџа и другите кои се дел од 27 априлските настани. Интересна сторија и декомпозиција како и што се случило за време упадот во Парламентот и деновите […]

Љубов и секс

Истражување тврди дека водењето љубов зависи од формата на дланките

Едно ново истражување тврди дека можете да одредите нечија сексуална ориентација гледајќи ги дланките на личноста. Како и читањето од дланка, и ова истражување треба да се прифати со доза […]