Ознака: „Камп Ноу“

Меѓународен фудбал

„Камп Ноу“ е подготвен веднаш да поднесе тужба против Меси

Раководството на Барселона е решено да ги бара своите права во драмата со Лионел Меси. Според „Кадена СЕР“, Каталонците веднаш ќе поднесат тужба против играчот и неговиот можен нов клуб. […]

Меѓународен фудбал

Барселона: Редарите тепаа деца на „Камп Ноу“

По натпреварот помеѓу Барселона и Челзи во Лигата на шампиони, гостинските навивачи се обиделе мирно го напуштале „Камп Ноу“, јавуваат светските медиуми.Но, тогаш настанал голем хаос. Натпреварот падна во сенка […]