Ознака: ким кардашијан

Инстаграм Сцена

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан За мошне кратко време по објавата фановите реагираа со огромно задоволство на нејзината објава како вежба во теретана во минијатурно бикини. Тоа […]

Сцена

Ким љубоморна на својата милијардерка сестра: „Твојата шминка е евтино ѓубре“

Ким Кардашијан е љубоморна на успехот на нејзината помлада сестра, откако нејзината нова козметичка линија ја нарекла евтино ѓубре, пренесуваат светските медиуми. Кајли која е прогласена за најмлада милијардерка во […]

Сцена

Милиони лајкови за само пола сат: Ким Кардашијан со својот костим го запали Инстаграм

Американскастарлета до едноставен стајлинг за Ноќта на вештерките ги воодушеви своите обожаватели. По повод денот „Ноќ на вештерките“ многу познати личности се натпреваруваа кој ќе има најинтересен костим за празникот. […]

Сцена

И Ким Кардашијан ќе и позавиди, а вие –  Милица Тодоровиќ во танга

Пејачката Милица Тодоровиќ деновиве постојано споделува фотографии од своето сексапилно тело на својот профил на Инстаграм. И секако, во прв план на сите фотографии се најде нејзиниот сексапилен задник на […]

Сцена

Ким повеќе не може да ја сокрие: Псоријазата ѝ се проширила и на лицето

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест веќе со години се бори со псоријазата. На почетокот успевала да ја прикрие со шминка и имала само по нозете и рацете, но сега ѝ […]

Занимливости

Беше слатко девојче, па стана руска Ким Кардашијан: Целосно се изобличи од операциите, а тврди дека е природна

Во период од 2 години, од слабо девојче, Екатерина стана руската Ким Кардашијан. На прв поглед, има ставено импланти по целото тело за зголемување на облините, филери во усните, како […]