Ознака: кинези

Црна хроника

Кинези биле 38- те мажи и тинејџерот најдени мртви во камион во Британија (ВИДЕО)

Сите 39 мажи , меѓу кои и еден тинејџер се од кинеска националност , соопшти Би Би Си , повикувајќи се на извори од истрагата. Вчера во Есекс беа најдени […]

Живот

Кинезите откриле евтин материјал што отстранува 99,9999% од бактериите во водата

Едно ново откритие од Кина има потенцијал да им овозможи чиста вода за пиење на милиони луѓе ширум светот. Можеби најдоброто нешто за ова откритие е што процесот е напојуван […]

Коментари

Така е тоа кога си обвинет и ти прети затвор. Тогаш не ти е веќе битно името на државата

Владимир Пешевски некогаш беше алфа и омега на Груевски. Палеше и гаснеше во Владата. Никој не знае низ кој партиски канал поминал да биде Вицепремиер. Се разбира упатените знаат дека […]

Живот

Според кинезите, жените со вакви нозе не се добри снаи!

Според древните верувања на Кинезите, стапалата  се огледало на личноста, дали е добар или лош и слично.Палец Ако е подолг од останатите на стапалото, тоа кажува дека се работи за паметна […]

Вести

Бомба: Кавга во Владата со Кинезите

Пулс24 од свои извори дознава дека денеска владее хаос во Владата.Имено, на двопартитен состанок на кој се дојдени Кинезите што ги градат автопатиштата кои беа стопирани, владее целосно затегната атмосфера.Кинезите […]

Занимливости

Фото: Што измислија Кинезите за да имаат зелена трева?

Кинеските новинари ги снимиле работниците од градското зеленило како прскаат  зелена боја во тревни области по должината на улиците на градот. Град лидери тврдат дека течноста е  “хранлива” и дека […]

Вести

Како Кинезите ги стигматизираат немажените жени над 27 години

Млади, успешни, самостојни и немажени, такви се жените денес во Кина кои се стиматизирани само поради фактот што не се мажени Тие се млади, успешни жени со дипломи од ценети […]

Меѓународен фудбал

Кинезите доживотно од фудбалот суспендираа 33 лица

 Кинеската фудбалска федерација, со доживотна суспензија од фудбалот, поради вмешаност во местење на натпревари, казни 33 лица.Меѓу казнетите се и поранешните челници на Кинеската федерација, Нан Јонг и Сије Јалонг, […]