Ознака: Кирил Божиновски

Коментари

Груевски со азил во Будимпешта, Сашо во притвор. Кој е следниот?

Груевски со азил во Будимпешта, Сашо во притвор. Кој е следниот? Македонија со сменета политичка слика во само еден ден. Зошто?  Повеќе од јасно е дека нема да има милост […]

Вести

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски планирале бегство?!

Ова може да се заклучи според сооштението кое го издаде СЈО во врска со нивниот притвор. Следи интегралното соопштение: Во врска со Решенијата на Кривичниот совет на Основниот суд Скопје […]

Вести

Јанакиески и Божиновски сабајлево во притвор во Шутка

Потврдено е дека Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се однесени во притвор по барање на СЈО. Ваква одлука донесе Кривичниот суд по последните настани со бегството на Груевски. Специјалната обвинителка Катица […]

Вести

СЈО: шест нови истраги за проневери од речиси 80 милиони евра

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека се отворени шест нови истраги. Во […]

Вести

Божиновски ги отфрли обвинувањата и со факти ги разобличи лагите на Рашковски

Поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски, реагираше во врска со обвинувањата од страна на актуелниот генералниот секретар на Влада на Република Македонија, Драги Рашковски, за кои вели дека се […]

Вести

Димитриев, Протуѓер, Димовски и Божиновски осомничени за перење пари во случајот „Талир“

Техничкиот премиер Емил Димитриев, Мартин Протуѓер и Кирил Божиновски како генерални секретари на ВМРО-ДПМНЕ се осомничени во новиот случај на Специјалното јавно обвинителство „Талир“ во кое првоосомничен е лидерот на […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ покрај палата, од „Бетон“добила и 2 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ освен што доби комплетно ново партиско седиште од „Бетон“, добила уште два милиони и 160.000 евра од истата градежна компанија пред да се изгради објектот, покажуваат податоците до коишто […]