Ознака: кисела павлака

Кулинарство

Кога во кајганата ќе додадете една евтина состојка ќе добие совршен вкус

Кајгана е првото јадење кое секој учи да го прави и најчест избор за појадок за повеќето од нас. А, знаете ли трик со кој станува совршено кремаста и сочна? […]

Кулинарство

Кремаста салата со цвекло, морков, кисела павлака

Состојки 1 средна главица цвекло 1 поголем морков 2 млади кромидчиња 2лажици тостирани семки од сончоглед 1лажиче балсамико оцет 1лажиче маслиново масло 180 гр, 1 чаша, кисела павлака сол и […]