Ознака: кисела павлака

Кулинарство

Кремаста салата со цвекло, морков, кисела павлака

Состојки 1 средна главица цвекло 1 поголем морков 2 млади кромидчиња 2лажици тостирани семки од сончоглед 1лажиче балсамико оцет 1лажиче маслиново масло 180 гр, 1 чаша, кисела павлака сол и […]