Ознака: колеги

Црна хроника

Последен поздрав: Колегите на починатиот Александар по трагедијата (ВИДЕО)

Во Кичево најискрено и длабоко сочуство кон најблиските, изразија сите учесници возачи на Кичево Круг со едноминутен молк на местото каде нивниот драг пријател и колега Александар Кочeвски трагично го […]

Црна хроника

Изгyбивмe добар колега, голем човек, вистински професионалец, колегите се збогуваа од загинатиот полицаец

Изгyбивмe добар колега, голем човек, вистински професионалец. Татко, посветен на семејството. Вака колегите на социјалните мрежи се пpoстуваат од полицаецот Сефет Бајрами кој вчера нacтpада во стpашната сooбраќајна нeзгода која […]

Сцена

Погребан Синан Сакиќ, колегите го кажаа последното “збогум“

Легендата на фолк музиката Синан Сакиќ, вчера со солзи и болка беше испратен во вечниот дом во својата родна Лозница. Голем број роднини, пријатели и колеги од естрадата му оддадоа […]

Вести

Руски војник застрелал и убил тројца свои колеги за време на воена пракса

Руски војник застрелал и убил тројца свои колеги со автоматско оружје за време на воена пракса на далечниот исток на земјата, а потоа избегал со своето оружје од местото на […]

Љубов и секс

Исповед на девојка која не можела да одолее: Дојде нов колега на работа, ме погледна, ми се доближи и само се спушти…

“Тие велат дека, кога се спротивставувате, нема да се постигне ништо, туку само уште повеќе ќе се  заплетка. Тоа е она што јас разбрав…Дојде нов колега во фирмата. Не обраќав […]

Љубов и секс

„Почна да се поигрува со мене. Знаев што ме чека откако почна со јазикот…“

„Велат дека кога се спротивставувате, нема да се постигне ништо, туку само уште повеќе ќе се заплетка. Тоа е она што јас разбрав…“Дојде нов колега во фирмата. Не обраќав премногу […]