Ознака: Корона

Вести

Советникoт од Ѓорче Петров демантира дека имал симптоми на корона кога дошол на седницата

Откако од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека на седницата на Советот претставник на СДСМ имал коронавирус но сепак присуствувал на седница, а со тоа цела општинска администрација, советници, медиуми ги изложил на […]

Живот

Пулмолог објави снимка од бели дробови на 22 годишен пациент со корона

Белградскиот пулмолог Дејан Жујовиќ, кој исто така заболел од ковид-19, објави снимка од белите дробови на 22-годишен пациент заразен со коронавирус. Тој објасни дека видеото го објавил на Фејсбук за […]

Вести

Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда

Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда Па ова мора да е првиот, историски првиот Албанец од ДУИ кој некогаш бил сменет […]

Сцена

Првично се пофали дека е негативна: Цеца позитивна на корона

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона вирус. Фолк ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак после тоа таа направила и ПЦР тест, кој […]

Љубов и секс

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Пандемијата целосно го смени начинот на кој живееме, а особено се одрази на социјалниот живот на луѓето кои се сингл. Шефот на Tinder вели дека коронавирусот имал „драматичен“ ефект на […]

Занимливости

Како ќе изгледа патувањето со авион во време на корона?

Авиокомпанијата AirAsia обезбеди опрема за своите вработени и ќе почне со летови од 1-ви мај. Вработените ќе имаат специјални костими, маски и визири и ќе ги следат препораките за социјално […]

Занимливости

Сè повеќе новороденчиња во светот ги добиваат имињата Корона, Вирус и Ковид

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема држава каде болеста не се шири и го нарушува животот на сите жители. Затоа […]

Видео Избор на уредникот

Сашо Тасевски – песна за КОРОНАТА (видео)

Еве сега имаме и песна за вирусот. Има и политичка конотација. Македонец или Влав КОРОНАТА се лечи со две порции грав. Онака како што Сашо гледа на работите. Погледнете: Прочитајте […]

Вести

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА!- НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА

Сител екслузивно дознава дека македонска државјанка која неодамна се вратила од Италија и која утринава поради симптоми на грип побара помош на Инфективната клиника е позитивна на корона вирус. -Неофицијално […]

Занимливости

Жителите на ова село ги разбуди вест: Сите сте милионери!

Жителите на малото шпанско село Церезалес дел Кондадо ги пробуди веста дека преку ноќ станале милионери.Еве што се случило. Медиумите пренесоа дека милијардерот и основач на пиварата Корона, Антонио Фернандес, […]