Ознака: костадин костадинов

Вести

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица Димче Арсовски, потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на „Само Вистина“ јавно го запраша Костадин Костадинов за […]

Македонија

Тони Михајловски до Костадинов: “А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така?“

Актерот Тони Михајловски е доста активен на социјалните мрежи откако премиерот Заев даде изјава дека нема да дозволи “еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат Влада”. Сега актерот […]

Македонија

Постигнат е договор со БЕСА

Попладнево Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ кусо  изјави дека е постигнат договор со БЕСА , со што е обезбедено парламентарно мнозинство за уставните измени. Што точно е договорено Костадинов не […]

Економија

Растат и платите и пензиите, вели Костадинов

Ги реализираме мерките од Планот за живот за обезбедување на повеќе пари кај граѓаните, повеќе пари за работниците, земјоделците, војниците, полицајците, за повеќе пари во секое семејство. За само две […]

Македонија Политички партии

Костадин Костадинов – нов портпарол на СДСМ

Како што соопштија од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија пратеникот Костадин Костадинов е нов портпарол на партијата. Костадинов од 2013. до 2016. година бил советник во Советот на Општина Струмица, а од […]

Вести

Демант на министерот Чавков на прес конференција на ОО на СДСМ Струмица

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, побара јавно извинување од портпаролот на ОО на СДСМ од Струмица Костадин Костадинов за изнесените лаги.Интегрален текст од демантот на министерот Чавков „Јас Митко […]