Ознака: крадци

Занимливости

Мислеле дека имаат крадци во домот, а кога ја погледнале безбедносната камера останале без здив- по ова многумина ќе стават камери

Речиси мирна ноќ да имаше едно семејство од Калифорнија се додека среде ноќ не ги разбудија чудни звуци во дворот. Семејството Росас мислело дека станува збор за кражба, но набрзо […]

Занимливости

Крадци на накит не можат да излезат од ограбената продавница

На Интернет кружи видео снимка од тројва крадци кои минатата година ограбиле продавница за накит во Лондон. Снимката повторно станала актуелна бидејќи еден од крадците, 32 годишниот Ендру Елиот е […]

Занимливости

Патници, внимавајте: Еве како да ги избегнете крадците додека сте на одмор

Железничките станици и аеродромите се совршени места на кои крадците дознаваат кои им се потенцијалните жртви. Врз основа на податоците на сопствениците на патничките торби или податоците на пасошите кои […]

Занимливости

Некорисни додатоци во автомобилите: Само им помагаат на крадците

Некои автомобилски додатоци, според познавачите, се апсолутно непотребни, но наголемо се рекламираат. Порталот Блиц.бг наведува некои од нив… За копчето старт/стоп, на пример, коешто го пали автомобилот наместо клуч, некои […]

Видео

,,Каменот доаѓа од близу‘‘ во вистинска смисла, кога другарот ќе те залепи (видео)

,,Каменот доаѓа од близу‘‘ е една од македонските поговорки кои со тек на времето се создавале но и ја имале својата примена. Примената најчесто била да се објасни некоја ситуација. […]

Занимливости

Крадци го нападнаа нејзиниот татко и ги ограбиле, а таа храбро им се спротивстави

Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки лица, кои се претставиле како […]