Ознака: Кремаст десерт

Кулинарство

Кремаст десерт од карамела: Не ви требаат ни миксер ниту рерна, а вкусот е божествен

Испробајте нов десерт и уживајте во кремастите залачиња со вкус на карамела. Потребни состојки: – 100 гр. путер – 120 гр. брашно – 1 л. млеко – 170 гр. шеќер […]