Ознака: лекари

Живот

Лекари предупредуваат за раст на бројот на деца со симптоми слични на коронавирусот

Доктори од Велика Британија добиле итно предупредување дека расте бројот на деца со сериозни симптоми слични на оние на Ковид-19. Општите доктори се предупредени дека во последните три недели во […]

Живот

Лекарите советуваат: Ако ви е затнат носот, во никој случај немојте да го „дувате“!

Затнатиот нос и притисокот во главата најчесто се резултат на инфекција која предизвикува отекување и стеснување на крвните садови во носот, па често „дувањето“ на носот само ги влошува нештата, […]

Живот

Високите температури ги принудија граѓаните да ги активираат клима-уредите – лекарите со предупредување

Погодностите од користењето на клима-уреди во летните денови на сите им се добро познати. Клима-уредите се единствениот начин брзо и лесно да се разладите од пеколните горештини и да го […]

Живот

Вака изгледа жената на која лекарите ѝ забраниле естетски операции

Синди Мур е една од многуте девојки која претерала со естетските операции, па иако вложила многу пари во својот изглед, евидентно е тоа нема да и донесе долгорочна среќа. Таа […]

Живот

Модна агенција ги натерала да ослабнат до 36 килограми: Докторите се борат за животот на 14-годишните близначки

Руските лекари се борат за животот на анорексичните близначки Маша и Даша Леденева, откако тие две по барање на модна агенција, ослабнале до 36 и 40 килограми и завршиле во […]