Ознака: летање

Занимливости

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет!

Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор. Кавал ги закачи двоседот и ТВ на параглајдерот, а […]

Вести

Нови правила за летање поставени од авиокомпаниите

Дел од државите и авиокомпаниите соопштија некои правила со што влегувањето во авион ќе биде потешко отколку влезот во некоја воена база. Имено, чекирањето пред влез во авион најверојатно ќе […]

Занимливости

За време на летот сфатил дека не е врзан, а тоа што следуваше ќе ви го заледи срцето

Ако се плашите од висина ова е едно од тие видеа кое ќе ве натера никогаш повеќе да помислите на летање. Еден корисник на Јутјуб објави видео од неговиот одмор […]

Видео

Сакал да сними како лета над земјата, но одеднаш му се случило нешто ужасно!

Тој првиот  обид  го извел успешно, но, кога тргнал со вториот, изгубил контрола и почнал да паѓа.Џон Жарде од Норвешка професионално се занимава со летање со змеј, а минатата недела […]

Економија

Пет милиони луѓе летаа со Flydubai во 2012

Авиокомпанијата од Обединетите Арапски Емирати, Flydubai, која воспостави редовни директни летови од Скопје до Дубаи, откако почна да оперира во јуни во 2009 година, Flydubai доживеа извонреден раст, па во […]