Ознака: Лихштајнер

Меѓународен фудбал

ПСЖ ќе го ангажира Лихштајнер

Швајцарецот е пред заминување од екипата на Јувентус, а како најсериозен кандидат за неговите услуги е екипата на Париз Сент Жермен. Парис Сент Жермен летото сакаше да го ангажира Лихштајнер […]