Ознака: Луис Суарез – трансфер

Меѓународен фудбал

Суарез за 46 милиони евра во Баерн Минхен

Италијанска „Ла Штампа“ пренесува дека екипата на Баерн од Минхен е подготвена да издвои дури 46 милиони евра за ангажман на фудбалерот на Ливерпул, одличниот напаѓач Луис Суарез. Истиот извор […]