Ознака: лукашенко

Вести

ЛУКАШЕНКО СО ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО СВЕТОТ: „КОНФЛИКТОТ ШТО ИЗБУВНА ВО УКРАИНА НЕ Е НИШТО…

ЛУКАШЕНКО СО ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО СВЕТОТ: „КОНФЛИКТОТ ШТО ИЗБУВНА ВО УКРАИНА НЕ Е НИШТО, ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОЛОШО, СЛЕДУВА МАСАКАР, СЛУШАЈТЕ МЕ, ЗНАМ ШТО ЗБОРУВАМ!“ „Во Украина нема ниту еден […]

Вести

Путин: Претседателските избори во Белорусија се легитимни, му честитав на Лукашенко

Путин: Претседателските избори во Белорусија се легитимни, му честитав на Лукашенко Русија ја признава легитимноста на претседателските избори во Белорусија, изјавил претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Како што објасни, […]