Ознака: Лука Модриќ

Меѓународен фудбал

Лука Модриќ смета дека пола пола се шансите со Нигерија

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме […]

Меѓународен фудбал

Вилаш-Боаш: Модриќ, гледај си ја својата работа!

Тренерот на Тотенхем реагираше на коментарите на Модриќ кој го повика Герет Бејл да се пресели во екипата на Реал Мадрид. Хрватскиот репрезентативец јавно го повика својот некогашен соиграч да […]

Меѓународен фудбал

Модриќ го повикува Бејл во Реал Мадрид

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ смета дека Реал Мадрид со Герет Бејл би бил едноставно „незапирлив“. Лука Модриќ го повика својот довчерашен соиграч да му се придружи во Реал Мадрид и […]