Ознака: македонска кошаркарска репрезентација

Кошарка

Почнаа подготовките за македонската кошаркарска репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација денеска го имаше првиот собир во пресрет на последниот натпревар во рамки на првата фаза од претквалификацискиот циклус за Евробаскет 2021. На повикот на селекторот не одговорија […]

Кошарка

Дамјан Стојановски: Ќе се трудиме да одговориме на поставените задачи

Нашата кошаркарска репрезентација ги доби противниците за претстојното Европско Првенство во Словенија, во група сме со силните селекции на Србија, Литванија, Летонија, БиХ и Црна Гора. „Факт е дека ќе […]