Ознака: Маркос Данило

Меѓународен фудбал

Еве зошто одбраната на голманот се покажа како кобна за бразилските фудбалери кои загинаа во авионска несреќа!

Од вчера фудбалскиот свет е во тага откако фудбалерите и стручниот штаб на Чапекоензе настрадаа во авионската несреќа во Колумбија, каде требаше да го одиграат првиот финален натпревар во Копа […]