Ознака: Меркел

Вести

МЕРКЕЛ: СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СЕ УШТЕ ИМА ШАНСИ

Како што објави Дојче веле на македонски јазик, Меркел рече на видео-конференција со парламентарците на европскиот континент, но истакна дека германското претседателство сè уште се соочува со тешкотии при одржувањето […]

Вести

Меркел:„Многу сме блиску до второ затворање поради ширењето на КОРОНА ВИРУСОТ“

ГЕРМАНИЈА: Забележано е рекордно дневно зголемување на бројот на потврдени случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, со нови 6.638 инфекции. Меркел и шефовите на 16 провинции се согласија да […]

Вести

Меркел: Цел сум на руски хакерски напади и тоа многу ме повреди

Меркел: Цел сум на руски хакерски напади и тоа многу ме повреди Меркел пред германскиот парламент во средата изјави дека претрпела болка кога дознала за хакерскиот напад во 2015 година […]

Вести

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ Денеска напладне Италија со едноминутно молчење се присети на жртвите од КОРОНА ВИРУСОТ. Ова е проблем кој е далеку од […]

Вести

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите Ангела Меркел може да здивне откако и третиот едноподруго тест покажа негативен резултат на коронавирус. По примерот на Борис Џонсон и таа […]

Вести

Меркел побара од нацијата да остане секој кругот на семејството

Меркел побара од нацијата да остане секој кругот на семејството. „Ги повикувам граѓаните да ги избегнуваат сите собири, освен контактите во непосредниот семеен круг. На тој начин , ние конкретно […]

Вести

Итно приземјен авионот на Меркел

Итно приземјен авионот на Меркел, откако тргнал на пат за Аргентина на самит на Г-20. Авионот слетатл во Келн поради проблеми во „електронскиот систем“. Само час по полетувањето, авионот морал принудно […]