Ознака: мета

Вести

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев Фото:ЈУТЈУБ Христијан Мицкоски, во разговор со осудениот за случајот „Рекет“ Зоран Милески […]

Видео

Стрелала во мета, но ја промашила! Мажот почнал да се гуши и…

Ситуацијата била многу напната…Добро познатото дуо  кое се натпреварува во овогодинешната сезона на популарното шоу „Америка има талент“ поприличноги преплашило водителите, но  и  гледачите кога една точка не се реализирала […]

Вицотека

Убава

Трпе: Многу си убава! Трпана: Фала. Трпе: Априлилили. Трпана: Па не  е 1ви април! Трпе: Па и ти не си убава!Трпе: Многу си убава! Трпана: Фала. Трпе: Априлилили. Трпана: Па […]

Балкан

Илир Мета планира формирање на трет политички блок во Албанија

Поранешниот албански премиер Илир Мета, актуелен лидер на партијата Социјалистичко движење за интеграција кое е дел од владејачката коалиција, најави формирање на трет политички блок. Мета изјави дека Албанија не […]