Ознака: Михаел Шумахер

Сцена

Позната причината поради која состојбата на Шумахер никогаш нема да се подобри

Познатиот швајцарски невролог Ерих Ридерер ја откри тажната вистина за Михаел Шумахер, кој претрпе страшна несреќа на скијање кон крајот на 2013 година. Во документарецот „Михаел Шумахер: Во потрага по […]

Останати спортови

Трошка надеж за Шумахер, откриено е во каква состојба е сега

Жан Тод им даде на навивачите на Михаел Шумахер трошка надеж дека легендата на Формула 1 порано или подоцна ќе се опорави. -Го видов Мајкл минатата недела. Тој се бори, […]

Останати спортови

Опасна операција го крева Шумахер на нозе?

Опасна операција го крева Шумахер на нозе? Иновативна, но многу ризична операција може да го врати Михаел Шумахер во нормала. Надежта ја даде познатиот француски доктор д-р Филип Менаше, според […]

Сцена

Сопругата на Шумахер: Никогаш нема да заборавам што направи за мене

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 ,Михаел Шумахер отворено прозборе за седмострукиот шампион. “Тој направи сè за мене. Не заборавив кому да се заблагодарам за ова, мојот […]

Свет

Шумахер префрлен во париската болница “Жорж Помпиду“

Нема информации за здравствената состојба на повеќекратниот шампион на “Формула 1“. Единствено што се знае е дека е префрлен на кардиохируршкото одделение на болницата “Жорж Помпиду” во Париз, каде би […]

Останати спортови

Синот на Шумахер ќе вози во Формула 2 во 2019 година

Синот на легендата и седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, Мик Шумахер следната сезона ќе вози во Формула 2, продолжувајќи го партнерството со тимот „Према“. Деветнаесетгодишниот Мик оствари осум […]