Ознака: монструм

Вести

Скопје очекува Приштина да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Скопје бара од Приштина екстрадиција на Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“, кој вчера е уапсен во Косово, потврди денеска премиерот Зоран Заев. – Ние […]

Вести

Заврши протестот

Заврши протестот за случајот „Монструм“ кој се одржа денеска од страна на роднините и пријателите на обвинетите за убиствата на децата кај Смилковското Езеро. Демонстрантите во неколку наврати го нападнаа […]

Вести

Обвинетиот во „Монструм“ приведен по бегството, го носат во затвор

Полицијата го приведе Агим Исмаиловиќ, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, откако денеска судот на барање на обвинителството му одреди мерка притвор. -Лицето е обезбедено и ќе биде пренесено во […]

Вести

Поранешни функционери ќе сведочат во „Монструм“

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува […]

Балкан

Уапсен монструмот кој што ја киндапираше малата Моника: Објавена првата фотографија од неговото апсење

Српски Телеграф објави фотографија од апсењето на Нинослав Јовановиќ, познат како малчанскиот бербер. Тој, како што јавија српските медиуми, беше уапсен на гробиштата во неговото родно село, Малча. На фотографијата […]