Ознака: мусака

Кулинарство

Предлог за денешниот ручек: Мусака од тиквички и модар патлиџан

Вкусен рецепт кој се подготвува едноставно. Состојки: 300 гр. модар патлиџан 300 гр. доматен сос 350 гр. сирење 3 јајца 1 чаша павлака 1 лажичка сол Сушени зачини по желба […]