Ознака: м

Кошарка

МКФ ги осуди националистичките инциденти на мечот Лирија-Куманово

Македонската кошаркарска федерација (МКФ), во саботата, ги осуди националистичките испади, кои доведоа до 120-минутен прекин на четвртфиналниот натпревар во националниот Куп, помеѓу екипите на Лирија и Куманово.„Ригорозно ќе се спротиставиме […]