Ознака: Наим Асани

Вести

Даут Динарица, еден од напаѓачите во Пасатот, е прв братучед со убиецот на полицајците во Арачиново

Еден од лицата со дебело криминално досие, кој во петокот навечер го бркал Диме Спасов по скопските улици, е близок роднина со арачиновец осуден за убиство на полицајци, пишува Нетпрес.Имено, […]