Ознака: напиша Трамп

Вести Свет

5.200 американски војници тргнаа на границата со Мексико

Како што изјави шефот на американската воена Северна команда, генерал Теренс О’Шонеси американската војска ќе распореди 5.200 војници, вклучувајќи ги и оние под оружје, на границата со Мексико за да ги […]