Ознака: народен рецепт

Здравје

Морковот како лек

Морковот како лек СОДРЖИ: витамини Б1, Б2, многу каротен (провитамин А), витамин Г, витамин Х (биотин), етерско масло, шеќер, пектин, пантотенска и јаболкова киселина, фитостерин, аспарагин, глутамин, пентозин, скроб, целулоза, […]

Здравје Нега и убавина

Може една кратка со ѓумбир?

Може една кратка со ѓумбир? Освен што е препознаен како одличен зачин во кујните ширум светот, лековитите својства на ѓумбирот се сепак главна причина за неговата популарност. Можеби е најпознат […]

Живот

Две состојки го намалуваат високиот притисок за неколку минути

Еве еден едноставен рецепт со две природни состојки кои го намалуваат високиот крвен притисок. Една од нив е лимонот. Тој е чудесен во борбата против токсините кои се натрупуваат во […]

Живот Занимливости Нега и убавина

Проблеми со машкоста? Овде е решението

Проблеми со машкоста? Овде е решението Решението понекогаш се наоѓа онаму каде што најмалку го очекувате. Имено, извесен П.С., многу случајно дошол до решение на својот проблем со потенцијата. Ова […]