Ознака: наскоро ќе стане мајка

Живот

Лора Турунџиева наскоро ќе стане мајка, а деновиве имаше убав повод за славење (ФОТО)

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева претходната година во август стапи во брак со нејзиниот избраник Филип Наунов. Свадбата се случи во еден познат скопски ресторан, а беше во кругот […]