Ознака: најпродаван телефон

Технологија

iPhone 8 е најпродаваниот паметен телефон на светот, опаѓа продажбата на Galaxy S9

Популарниот модел на Apple, iPhone 8, се искачи на самиот врв на најпродаваните паметни телефони на светот. Љубимецот на американскиот техно гигант ги оставил зад себе сите извонредни мобилни уреди […]