Ознака: на систем

Вести Свет

Во Русија од експлозија на гас се сруши станбена зграда

При уривање на станбена зграда во рускиот град Магнитогорск загинаа три лица, а околу 80 се водат како исчезнати. Според руското Министерство за цивилна заштита, вонредни состојби и справување со последиците […]