Ознака: неколкумина повредени

Црна хроника

Еден загинат и неколкумина повредени при превртување на автобус во Италија

При превртување на автобус во близина на Сиена, Италија, едно лице загинало а неколкумина се повредени. Се верува дека автобусот превезувал руски туристи. Дел од патниците сѐ уште се заглавени во автобусот, […]

Црна хроника

Еден загинат и неколкумина повредени во страотна сообраќајка кај Дреноец, Кичевско

Едно лице загина, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила на патот Кичево-Охрид, известува “24 Инфо“. Во страотната сообраќајка се судриле “Фолксваген Пасат“ и “Сузуки марути“  со Кичевски […]

Црна хроника

Во сообраќајка во Тетово загина осумнаесетгодишно момче

Во сообраќајна несреќа што се случила во неделата околу 22 часот и 30 минути на крстосницата на улиците “160“ и “161“ во близина на тетовската касарна загина осумнаесет годишно момче […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај местото викано „Чешми“ загина едно лице. Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера во 16:00 […]

Македонија Црна хроника

Една жртва епилог од расправија во Диво Насеље

Лицето кое вечерва беше погодено од огнено оружје во пукањето во Куманово, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје. Веста ја потврдија и од болницата. Расправијата меѓу две […]