Ознака: Обединето Кралство

Вести

ВО ЖИВО: Вооружен инцидент- луѓе облеани во крв лежат на улица

Еден полицаец e избоден со нож во Парламентот во Лондон во близина на Британскиот Парламент, напаѓачот е застрелан од полициските службеници, јавува Ројтерс.  Според новинската агенција, неколку луѓе лежат облеани […]

Вести

Средба Иванов- Данкан: Македонија ја има поддршката од Обединетото Кралство

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, денеска го прими Сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.На средбата беше разговарано […]