Ознака: Осама Бил Ладен

Свет

Деветнаесет години од терористичките напади на 11 септември на кулите близначки во САД

На денешен ден пред 19 години се случи најголемиот терористички напад на американско тло. Во нападот терористи на Ал каеда истовремено грабнаа четири авиони, од кои два урнаа во кулите […]

Вести

Хамза бин Ладен е новиот лидер на организацијата од татко му: “Ќе дојдеме и ќе го почувствувате тоа”

Уште од мали нозе Хамза бил подготвуван да биде новиот лидер на терористичката организација Ал Каеда.ФБИ ги објави писмата кои Хамза ги пишувал на 22 години, а во кои им […]