Ознака: павлака

Кулинарство

Кременадли во сос

4 свински кременадли 100 г коцки чадена сланина 2 главици кромид исечен на резанки 120 г кисели краставички исечени на стапчиња 100 мл кисела павлака 3 исечени чешниња лук 3 […]

Кулинарство

Салата со мортадела

300 г мортадела 400 г краставица 250 г сирење 5 варени јајца исечени на кругови 500 мл кисела павлака 200 г мајонез магдонос Во длабока чинија наредете половина од круговите јајца […]