Ознака: павлака

Кулинарство

За љубителите на мексиканската кујна: Тортиљи со пилешко, павлака и домати

Потребни состојки: Тортиљи 2 домати 1 пиперка Кечап, мајонез 3 лажици кисела павлака 300 г пилешки стек Начин на подготовка: Промешајте го месото со павлака. Исечете ги доматите на кришки, […]

Кулинарство

Нудли со сос со павлака

Потребни состојки: 1 пакетче нудли 2 лажици павлака/кисело млеко Начин на подготовка: Ставете ги нудлите во зовриена вода, и за 4-5 минути се готови. Во меѓувреме направете го сосот. Доколку […]

Кулинарство

Рецепт за палачинки од тиквички со сланина и павлака

Тиквичките се одлична летна храна без разлика како ќе ги подготвите. Но, дали имате пробано палачинки од тиквички со полнеж од сланина и павлака? Ако одговорт е не, тогаш погледнете […]