Ознака: Палермо

Меѓународен фудбал

Голот на Трајковски против Фросиноне најдобар во сезоната

Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски […]

Меѓународен фудбал

Неофицијално: Зарате се сели во Малага

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Зарате ќе го напушти клубот во јануарскиот преоден трансфер-период. Зарате е фудбалер кој заработува најмногу во екипата на Лацио, има годишна заработка од 2.1 милион […]