Ознака: пласман

Сцена

Тамара Тодевска со песната „Proud” прва се пласира во финалето на Евровизија

Нашата Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години по одличниот настап во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел […]

Меѓународен фудбал

Хрватска се пласираше во полуфинале

Хрватската репрезентација се пласираше во полуфиналето од Светското првенство во фудбал откако вечерва по пенали го победи домаќинот Русија со 3:2. Првите регуларни 90 минути завршија со по еден гол […]

Македонски фудбал

Пандев: Би ги заменил сите голови и титули, за еден ваков магичен успех со националниот тим

Македонските млади фудбалери покажаа дека Македонија има светла фудбалска иднина.Фудбалерите до 21 година во Македонија се пласираа на Европско првенство, и претставуваат прва национална селекција која тоа го направила. Капитенот […]