Ознака: плескавици

Кулинарство

Ставете коцка мраз на плескавицата- нема да поверувате што ќе се случи

Сочните хамбургери се омилена храна на многумина. Но, не секој знае како да подготви вкусен бургер чија најважна состојка е добра плескавица што е правилно термички обработена. За тоа ќе […]

Кулинарство

Рости- плескавици од компир!

Интересна и пикантна  комбинација  од состојки.Состојки: 1кг компир 80гр панцета 100гр кромид Сол Масло за пржење Подготовка: Компирот  сварете го, малку оладете го  а потоа грубо изрендајте го, ситно исецкајте […]