Ознака: праски

Кулинарство

Вкусен крем од кајсии и праски кој ќе ве разлади подобро и од сладолед

Од најслатките кајсии и праски може да направите брзо слатко задоволство кое ќе ве разлади во овие топли денови. За подготовка на вкусниот крем потребни ви се: – 3 поголеми […]

Кулинарство

Освежете се во топлите денови со десерт од праски, мед и кокос

Кокосот и праската се вкусови кои прекрасно се надополнуваат, а кога ќе додадете и мајчина душица ќе добиете едно сосема поинакво уживање за вашите сетила. Потребни состојки: 4 мали праски […]