Ознака: пречек

Магазин

Еве како планираат охриѓани да ја пречекаат Тамара на нејзиниот концерт во Антички театар

  Револтирани од вчерашното сквернавење на химната на Република Македонија на прославата во Американската амбасада од страна на Тамара Тодевска, охриѓани оодлучија да и приредат “топол“ пречек. Таа ќе оддржи […]

Ракомет

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански. Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Со повик за пречек се јави и навивачката […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Вести

Меркел во посета на Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска престојува во посета на Македонија и тоа токму во момент кога се одбележува 27-годишнината од независноста. Ова е прва посета на германски канцелар на Македонија […]

Вести

Иванов го прими младиот Марко кој го преплива Охридското Езеро

Претседателот Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја, денеска во Вила Билјана во Охрид, го примија Марко Пејчиноски кој го преплива Охридското Езеро. На средбата со младиот Марко претседателот Иванов, како […]

Меѓународен фудбал

Девојката на хрватскиот репрезентативец топлес го дочека своето момче од СП

Ново печениот репрезентативец на Хрватска Дује Чалета- Цар ова Светско првенство во Русија ги помина можеби најсреќните денови од својот живот. Finally together! ? #couplegoals #couple #together #again #love #russia […]

Вести

Хрватската претседателка Грабар-Китаровиќ во посета на Македонија

Претседателката на Република Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Хрватската претседателка ќе биде пречекана со највисоки државни и воени почести од својот домаќин, македонскиот претседател Ѓорге […]

Македонски фудбал

Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје

По остварениот историски успех и пласманот во групната фаза од Лига Европа, фудбалерите, стручен штаб и раководството на фудбалскиот клуб Вардар ноќеска околу 2:30 часот слетаа на скопскиот аеродром „Александар […]

Вести

Брука за новата Влада: Одбојкарите сами го прославија успехот откако никој достојно не ги пречека

Своето директорување со Агенцијата за млади и спорт (АМС), партискиот кадар на СДСМ Дарко Каевски го започна со вистинска брука. По освоеното второ место на Ф4 турнирот од Европската лига, македонските […]

Ракомет

Невидена фешта во Македонија, над 100.000 лица го поздравија Вардар

Најреномираните шпански спортски весници пишуваат за денешниот пречек на европскиот шампион Вардар во Скопје. Покрај „Ел Мундо Депортиво“, со обемна статија пречекот на Вардарци е одбележан и во уште еден престижен шпански […]

Вести

Десетина граѓани колабирале на пречекот на европскиот шампион Вардар

Денеска голем број граѓани, како во центарот на Скопје, на аеродромот, така и по маршутата по која се движеше шампионскиот автобус на Вардар ги поздравија новите европски шампиони. Поради повисоките […]

Вести

Вардар доби дочек каков што заслужи

Членовите на европскиот ракометен шампион Вардар им се обратија на навивачите на скопскиот плоштад кои и покрај многу топлото време во илјадници се собраа да ги поздрават своите херои.Најкорисниот играч […]