Ознака: прослава

Сцена

Цеца со длабоко деколте и гол стомак блеска на 48- от роденден: Се чувствувам како да имам 28 години

Се чувствувам како да имам 28 години. Се радувам на новите настапи и се надевам дека ќе одржам се што е закажано во наредниот период. Ова го изјави српската пејачка […]

Сцена

Започна прославата во домот на Родиќ – трубачите пристигнаа во дворот, а Вељко е главен

Семејството Родиќ денеска го слави свети Ѓурѓовден, а веќе гостите и трубачите пристигнаа во нивниот дом во Тител. Пристигнатите трубачи пред домот на семејството започнаа да ја свират песната „Ѓурѓовден“, […]

Вести

Здравствените работници порачуваат: Претстојните празници да ги прославиме во кругот на најблиските

Здравствените работници ја поддржуваат кампањата „Празнувај одговорно“ за подигнување на свеста на граѓаните за почитување на мерките во пресрет на празниците. Тие велат дека ако нешто нѐ научила оваа 2020 […]

Вести

ВО РЕСТОРАН ВО ТЕТОВО СЕ ОДДРЖУВАЛА СЕМЕЈНА ПРОСЛАВА СО 70 ГОСТИ, МВР ГО ПРИВЕДЕ СОПСТВЕНИКОТ

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено […]

Сцена

Го прослави 70-от роденден во бикини: Неда Украден се разголи на јахта, на овие с*кси нозе ќе и позавиде и Лепа Брена

Пејачката Неда Украден неодамна наполни 70 години, но и без разлика на бројката, таа изгледа прекрасно за своите години. Тоа најдобро го докажуваат и најновите фотографија која ги објави на […]

Сцена

Луда и секси- Како Карлеуша го прослави 42 роденден

Јелена Карлеуша вчера вечерта го прослави 42-от роденден и пречека многу нејзини пријатели од естрадата и семејството во прекрасна вила во која од неодамна живее. Пејачките Наташа Беквалац и Дара […]