Ознака: република српска

Балкан

Босна извести за остар пораст на случаи на коронавирус по релаксираниот карантин

Босна извести за остар пораст на случаи на коронавирус по релаксираниот карантин Босна во средата го пријави својот најостар дневен пораст на нови инфекции со коронавирус овој месец, откако нејзините […]

Балкан

Република Српска наскоро ќе има свој избирачки список

Република Српска подготвува нов закон за референдум, што треба да биде донесен оваа година.  Институциите во Република Српска почнаа да работат сериозно на новиот закон за референдуми, со што ќе […]

Меѓународен фудбал

Државна граница на фудбалски терен: Оние што одат по топката мора да носат пасош со себе!

Третина од игралиштето на ФК Партизан од Костајница ѝ припаѓа на Хрватска, а остатокот на Република Српска. Клупите за резервни играчи исто така се во Хрватска, па тие го гледаат […]