Ознака: ролни

Кулинарство

Ролнички од сланина со преубава арома на суви сливи

Задолжително пробајте ја оваа засладена сланина!Состојки: -10 многу тенки парчиња сланина -20 суви сливи -мелен бибер Припрема: Парчињата сланина пресечете ги поп должина да би добиле ленти широки околу 2цм. […]