Ознака: Руд Гулит

Меѓународен фудбал

Гулит: Челзи успешните ги наградува со отказ

Поранешниот холандски интернационалец е разочаран од одлуката на челниците на Челзи да го сменат Роберто Ди Матео. Руд Гулит верува дека оној кој во Челзи освојува трофеи сам себе си […]