Ознака: свежина

Живот

Домаќинки, ова треба да го знаете: Задржете ја свежината на лебот подолго време

Ако мислевте дека чувањето на лебот во фрижидер го продолжува рокот на траење, експертите не се согласуваат со тоа. Имено, чувањето на лебот во фрижидер поттикнува промени во неговата текстура, […]

Занимливости

Овие трикови ќе ви требаат по 8-ми Март: Како цвеќињата подолго време да ви бидат свежи?

Ова се некои трикови кои ги користат и во цвеќарниците. Розите, каранфилите и хризантемите сакаат многу вода. Лалињата и Герберите можат и со помалку. За герберите се менува водата секој […]

Мода

Портокалова боја во ентериерот: Ќе ви го подобри расположението и ќе го разведри просторот

Портокаловата е топла, страствена и ведра боја на оганот и сонцето. Тоа е боја која стимулира и возбудува. Портокаловата боја создава чувство за забава, радост, благосостојба, ја зајакнува виталноста, ја […]

Живот

Без ботокс: Природна маска која ќе ја подмлади Вашата кожа

Ботоксот е популарна метода за елиминирање на брчките, но истата носи и одредени ризици. Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода […]