Ознака: Сеад Кочан

Вести

Одлуката на Кривичниот совет за Сеад Кочан е политички монтирана и преставува дефокусирање на СДСМ од прифатената тиранска платформа

Одлуката на Кривичниот совет за определување притвор за сопственикот на ТВ НОВА, Сеад Кочан е политички монтирана и преставува дефокусирање на СДСМ од актуелно прифатената тиранска платформа. СДСМ и Зоран […]

Вести

Додовски: Како медиумите први добиле информации дека е одреден притвор?

Никола Додовски, адвокатот на Сеад Кочан денеска пред медиумите изјави дека добиено никакво решение за мерка притвор за Кочан и дека не може да каже ништо додека се’ дознаваат преку […]