Ознака: семки од тиква

Здравје

Намалете го ризикот од кардиоваскуларни заболувања: Овие 5 намирници се најмоќните сојузници во борба со хипертензијата

Во светот, од хипертензија страдаат повеќе од милијарда лица. Високиот крвен притисок се лекува со различни лекови, но можете да го регулирате и со промена на начинот на живот, а […]

Живот

Ова ЧУДОТВОРНО МАСЛО ги спречува сите болести – Подгответе го сами!

Маслото добиено од семките на тиквата има многу пријатен вкус. Може да се користи за салати, за готвење, за припремање на пецива и колачи. Маслото од тивка содржи многу еенцијални […]