Ознака: сенф

Живот

Сенфот како лек

Сенфот ја намалува температурата, ја ублажува главоболката и помага при отежнато голтање. Може да го користите и кога ќе се изгорите, само треба да нанесете подебел слој и болката ќе […]

Кулинарство

Фантастично јадење во кое ќе се вљубите после првиот залак

Едноставно неодоливо, одлична идеја за утрешниот ручекСостојки: 4 пилешки батаци и карабатаци 450гр кисела павлака 3 лажици сенф 4 чешниња лук 100мл маслиново масло Малку  вегета Сол и  бибер 3-4 […]