Ознака: Силјан Мицевски

Вести

Чинговски за случајот Талир: Во сефот на Божиновски имаше пачки со пари

Чинговски за случајот Талир: Во сефот на Божиновски имаше пачки со пари Чинговски кој беше 6 години директор на ЕЛЕМ денеска исто така сведочеше за случајот ТАЛИР (незаконско финансирање на […]

Вести Кошарка

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ Денеска Силјан Мицевски сведочеше во судот во случајот Талир, кој што се води против партијата ВМРО-ДПМНЕ за незаконско […]

Вести

Силјан Мицевски: му давав на рака пари на Груевски

Силјан Мицевски: му давав на рака пари на Груевски Обвинителството побара пред судот да сведочи битолскиот бизнисмен Сиљан Мицевски, за случајот „Талир“, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. […]

Македонија

И бизнисменот Силјан Мицевски на распит за “Рекет“, ќе бара да му бидат вратени парите

Денес во Обвинителството за организиран криминал и корупција дојде и Силјан Мицевски кој треба да даде исказ за случајот “Рекет“. Мицевски кој по вторпат е повикан во Обвинителството, треба да […]

Црна хроника

Во дипломатскиот џип бил Силјан Мицевски: Детали за страшната несреќа кај Требеништа

Познатиот бизнисмен, поранешен градоначалник на Битола и почесен конзул на Република Србија,  Силјан Мицевски се возел во џипот со дипломатски регистерски таблички, при сообраќајната несреќа која се случи утрото во […]