Ознака: солени мафини

Кулинарство

За само 25 минути направете ги овие слатки мафини и имате појадок или совршено предјадење!

Едноставни солени мафини кои сигурно ќе ви се допаднатСостојки: 115гр брашно ¾ лажичка прашок за печиво 180мл млеко 1 јајце 150гр мешавина италиански сирења (моцарела,пармезан,гауда,бел чедар…) 120гр салама или сувомеснато […]

Кулинарство

Појадокот никогаш не бил полесен: Солени мафини со сланина и јајце

Кога еднаш ќе ги пробате овие солени мафини, нема да можете да престанете да ги јадете.Појадокот е најважниот оброк во текот на денот, тоа го знаеме сите. Меѓутоа, многумина се […]